Budowa osuszaczy
Osuszanie budynków Warszawa.
Wynajem osuszaczy, nagrzewnic i klimatyzatorów Warszawa

Budowa osuszaczy kondensacyjnych

Czym właściwie są osuszacze?

W dużym uproszczeniu osuszacze to urządzenia elektryczne, które pochłaniając wilgoć z powietrza zamieniają ją w wodę. Woda zbierana jest do zbiornika osuszacza lub odprowadzana na zewnątrz. Dzieje się tak z powodu sorpcyjnych właściwości powietrza, które pochłania wilgoć ze ścian, podłóg i innych elementów wyposażenia wnętrz. W związku z tym osuszając powietrze – osuszamy jednocześnie ściany, sufit, posadzki a nawet meble czy wykładziny.

Jak działa osuszacz kondensacyjny

Konstrukcja osuszacza opiera się na ramie zmontowanej z blach stalowych. Kompresor pompuje gaz R 134a do zamkniętego układu chłodzenia. Poprzez układ cienkich rurek gaz wpompowywany jest do parownika gdzie następuje jego rozprężenie. Podczas rozprężania gaz schładza parownik. Z parownika poprzez kondensator, gaz oddając ciepło powraca do kompresora i cykl się powtarza. Powietrze napędzane przez wentylator przedmuchiwane jest przez parownik. Wilgoć zawarta w powietrzu osadza się na ściankach parownika. Tak powstały kondensat pary wodnej skraplany jest do pojemnika na skropliny.

W pojemniku na skropliny zainstalowany jest pływak, który podnosząc się wraz z cieczą do pozycji maksymalnej pobudza wyłącznik. Wyłącznik wyłącza urządzenie oraz wysyła sygnał elektryczny do lampki kontrolnej informując użytkownika o konieczności wypróżnienia zbiornika.

Podstawowe cechy osuszaczy kondensacyjnych

  • Osuszacze zaopatrzone są w automatyczny układ zapobiegający zmrożeniu parownika. Płytka sterująca co 20 min, wysyła sygnał elektryczny do elektrozaworu otwierającego obieg ciepłego gazu, który rozmraża parownik.
  • Regulowany higrostat włącza i wyłącza urządzenie w zależności od zadanej wilgotności pozwalając utrzymać zadane parametry klimatyczne. Kompresor urządzenia zaopatrzony jest w zawory membranowe, które umożliwiają pochylanie urządzenia a nawet obrócenie go „do góry nogami” podczas transportu.
  • Urządzenia zaopatrzone są w koła pozwalające na łatwe przemieszczanie oraz uchwyty ułatwiające przenoszenie osuszaczy.
  • Każdy osuszacz jest wyposażony w filtr powietrza. Filtr najlepiej przedmuchiwać sprężonym powietrzem lub spłukać wodą. Nie wymaga wymiany.
  • Obudowę osuszaczy wykonano z blachy zabezpieczonej przez korozją oraz laminowanej z zewnątrz. Zapewnia to długotrwałą odporność przed korozją nawet w najtrudniejszych warunkach klimatycznych.
  • Każdy osuszacz jest wyposażony w filtr powietrza. Filtr najlepiej przedmuchiwać sprężonym powietrzem lub spłukać wodą. Nie wymaga wymiany.
  • Każdy osuszacz jest wyposażony w filtr powietrza. Filtr najlepiej przedmuchiwać sprężonym powietrzem lub spłukać wodą. Nie wymaga wymiany.

Specyfikacja techniczna przykładowego osuszacza Oasis D270HD

Wydajność znamionowa: 40 l/doba
Przepływ powietrza: 510 m3/h
Koła transportowe: tak
Uchwyt: uchwyt centralny
Higrostat: mechaniczny
Zakres temperatur pracy: 6-43 stopni C
Czynnik chłodniczy: R134a
Moc: 480 W
Możliwość podłączenia zestawu spustowego skroplin: tak
Automatyczny wyłącznik przelewowy: tak
Pojemność zbiornika skroplin: 9 l
Filtr powietrza: tak
Obudowa: stal laminowana i stal nierdzewna
Waga: 31 kg
Wymiary: 60x38x37cm
Sterowanie: higrostat mechaniczny
Cechy szczególne: bezawaryjność, produkt Polski
Głośność pracy: 55dB
Zasilanie: 230V/50Hz
Wielkość obsługiwanych pomieszczeń: 300 m3
Produkcja: Polska

* wydajność znamionowa dla osuszaczy liczona jest w warunkach 30 stopni C i 90% wilgotności względnej.Zadzwoń 695 144 011

Mapa zasięgu RENTAL point
Zapraszamy do kontaktu:
tel. 695 144 011 (pn-so 8-20)
biuro@suchemieszkanie.pl

Opinie o firmie

Karol K
Karol K
2021-01-05
Wynajęliśmy firmę do osuszenia budynku w stanie deweloperskim. Bardzo dobry kontakt o każdej porze dnia, błyskawiczne działanie, punktualność, profesjonalne podejście i przystępne ceny. Dowóz sprzętu i pomiary wilgotności w ramach wynajmu. Pan Tomasz, z którym współpracowaliśmy potrafi doradzić i podjąć rozsądną decyzję, stawiając interes klienta na pierwszym planie. Mając porównanie ze stacjonarnymi wypożyczalniami sprzętu budowlanego, zdecydowanie polecam współpracę.
Krzysiek Laszkiewicz
Krzysiek Laszkiewicz
2020-10-27
W naszym przypadku urządzenia osuszające pracowały już dwie godziny od telefonicznego zgłoszenia. Dzięki profesjonalizmowi specjalistów z ich firmy udało się uratować podłogi w naszym zalanym mieszkaniu.
Agnieszka Wronowska
Agnieszka Wronowska
2020-10-20
Świetny kontakt u profesjonalna obsługa, jak najbardziej polecam
Knafel Jerzy
Knafel Jerzy
2020-10-16
Szybko, sprawnie, bez kłopotów. Kontakt z firmą na plus, sprzęt dobrej jakości
Kamil Consulting
Kamil Consulting
2020-10-06
Wszystko jak należy. Profesjonalizm i terminowość. ;) Panowie osuszyli wszystko idealnie po ,,drobnym" zalaniu ;)
Piotr Gadaj
Piotr Gadaj
2019-01-16
Szybko sprawnie i miło. Tak trzymać.
Kamil Krawczyk
Kamil Krawczyk
2018-11-08
Szczerze polecam. Po pierwsze profesjonalne podejście - pomiar przed ustawieniem sprzętu, pomiar na koniec, wskazówki co do dalszego postępowania. Po drugie profesjonalna dokumentacja potwierdzająca zakres usług co ma znaczenie dla ubezpieczyciela. Po trzecie, co niby proste a takie rzadkie... wszystkie 3 spotkania miały miejsce u mnie w mieszkaniu i zawsze wizyta była punktualna, żadnych spóźnień, dziwnych historii o korkach itp. Niby oczywiste ale już różne historie podczas remontów miałem albo słyszałem..
Marcin Kwiatkowski
Marcin Kwiatkowski
2018-04-23
Bardzo profesjonalna firma z dużą ilością sprzętu, świetny i konkretny kontakt, pomiar wilgoci ścian przed i po osuszaniu, rozsądne ceny. Jak najbardziej polecam!

Zapewniamy

Atuty wypożyczalni

Zastosowanie osuszaczy